Na co uważać w Marsa Alam

na co uważać w marsa alam

Wybierając się na wczasy do Marsa Alam warto pamiętać o kilku punktach. Zastanawiasz się na co uważać w Marsa Alam? Nadchodzimy z pomocą!

Marsa Alam to piękny rejon dla osób kochających przyrodę i podwodny świat. Kurort jest jednym z najmłodszych turystycznie rozwijających się miejsc co ma swoje plusy i minusy. Największą zaletą są oczywiście niezniszczone rafy koralowe, które wciąż możemy podziwiać podczas snorkelingu czy nurkowania w Marsa Alam. Minusem jest mało rozwinięta infrastruktura.

Czerwona flaga przy hotelu

Większość osób wybiera Marsa Alam właśnie ze względu na zapierający dech w piersiach podwodny świat. Ciągle podkreśla się, że przy hotelach w Marsa Alam rafy koralowe są często o wiele ładniejsze niż w innych częściach Egiptu, nawet podczas rejsów po morzu. Ale wybierając hotel w Marsa Alam warto uważać! Rzeczywiście przy wielu hotelach rafy robią niesamowite wrażenie, niestety tylko przy hotelach w zatoce można zawsze bez problemu snurkować. Jeżeli hotel nie jest w zatoce, a traficie na wietrzną pogodę jest duże prawdopodobieństwo, że przy hotelu wywieszona będzie czerwona flaga i nie będzie można wchodzić z pomostu do morza. Oczywiście to nie koniec świata. Pisaliśmy co robić gdy w Marsa Alam wieje i propozycji jest sporo, ale warto być świadomym, że taki problem istnieje.

Niebezpieczne ryby

Biorąc pod uwagę, ze wiąkszość turystów przylatuje do Marsa Alam by delektować się podwodnym światem warto pamiętać, że pod wodą nic nie dotykamy! Zarówno rafa koralowa, jak i niektóre ryby, mogą się okazać niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Większość tych zwierząt atakuje tylko jeśli czuje się zagrożona, więc jeśli nie będziemy ich drażnić ani dotykać, nie powinna Wam się stać krzywda. Do najpopularniejszych ryb trujących w Morzu Czerownym należą skrzydlice i szkaradnice. Długie mureny z ostrymi zębami mogą ugryść jeśli ktoś będzie je za bardzo zaczepiał. Warto rzucić okiem na załączony filmik by wiedzieć jak wyglądają najbardziej niebezpieczne gatunki ryb.

Ciężko dostępne taksówki w Marsa Alam

Wybierając się do Marsa Alam trzeba mieć więc świadomość, że hotele są zwykle w sporej odległości od siebie. Nie wspominając o odległości między niektórymi hotelami a miastem. Jeśli mieliście okazję być na wakacjach w Hurghadzie z pewnością pamiętacie wszędzie dostępne, wiecznie trąbiące taksówki i lokalne busiki. W Marsa Alam w ogóle nie ma taksówek jeżdżących po ulicach by znaleźć klientów. Uber w Marsa Alam nie działa. Jesteśmy więc zwykle skazani na prywatny transfer lub hotelowe taxi.

Port Ghalib i Port Hamata

Skoro już o odległościach, transferach i snurkowaniu mowa, warto wiedzieć, że na rejsy morskie z hoteli w rejonie Marsa Alam wypływa się z dwóch portów. O czym dokładniej pisaliśmy w „Jakie wycieczki fakultatywne z Marsa Alam wybrać„. Z Port Ghalib wypływają statki wpłynące do Marsa Mubarak, a z Hamaty statki płynące na Satayę oraz Wyspy Qulaan. Czemy warto o tym wiedzieć? Dlatego, że te porty są od siebie oddalone o bagatela 170km! Jeżeli więc koniecznie chcecie popływać z delfinami lub zobaczyć Egipskie Malediwy warto pomyśleć o hotelu na południu Egiptu, jeśli bardziej interesują Was żółwie, Luksor, Kair, czy zwiedzanie Quseir lub wizyty w Port Ghalib lepiej wziąć pod uwagę hotele na południu.

Paszport na rejsy morskie

Wybierając się na rejsy morskie z Marsa Alam, warto pamietać, że zawsze musicie mieć ze sobą kserokopię paszportu, którą oddaje się przy wejściu na statek. Taką kserokopię można zwykle dostać na hotelowej recepcji, ale jeśli już przed wylotem z Polski planujecie rejsy po Morzu Czerwonym warto zabrać ze sobą kilka kserokopii paszportu i mieć zdjęcie paszportu w telefonie. Nawiasem mówiąc na rejsy i wyprawy na snurkowanie zawsze bieżcie ze sobą ręczniki. O dziwo nie każdy o tym pamięta. Oczywiście nie trzeba przywozić ręczników z Polski, można wziąć ręczniki hotelowe.

Brak aptek w hotelach

Przed wyjazdem z Polski warto zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze leki. O dziwo w wielu hotelach nie ma aptek, a jak wspomniałam powyżej odległość między hotelami a miastem bywa dość duża. Zabierzcie więc ze sobą leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, Nifuroksazyd (na zemstę faraona), zasypkę na odparzenia. Warto wziąć też plastry do zamykania ran lub akutol, i octenisept.

Długie spodnie

Zwłaszcza jeśli wybieracie się do Marsa Alam latem mało kto bierze pod uwagę zabieranie długich spodni. Tymczasem w niektórych hotelach na kolację dosłownie nie chcą wpuszczać turystów do restauracji jeśli mężczyźni nie mają długich spodni czy butów innych niż klapki. Warto więc na wszelki wypadek zabrać choć jedną parę zarówno spodni, jak i butów.

Jeżeli wybieracie się do Marsa Alam zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek fakultatywnych z Marsa Alam El Sahel Travel. Super ceny, tysiące zadowolonych turystów.

Podobał Ci się ten post? Podziel się ze znajomymi:

1 thought on “Na co uważać w Marsa Alam”

  1. Pingback: Co warto przywieźć z Egiptu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *