Marsa Alam czy Hurghada

Wielu turystów wybierających się pierwszy raz na wczasy do Egiptu zastanawia się który region wybrać „Marsa Alam czy Hurghada„. Odpowiadając sobie na kilka pytań pomocniczych wybór będzie o wiele prostszy.

Czy chcielibyśmy zwiedzić Egipt?

Jeżeli przylatujecie do Egiptu głównie po to by zobaczyć piramidy oraz Luksor z Doliną Królów zdecydowanie Wasz wybór powinien paść na Hurghadę. Z Hurghady macie o wiele bliżej do Kairu niż z Marsa Alam. Do Luksoru z obu tych miejscowości jest podobna odległość. Co więcej wycieczki fakultatywne z Hurghady są tańsze niż wycieczki z Marsa Alam.

Czy chcecie spędzić wczasy w hotelu?

Jeżeli podczas wakacji w Egipcie nie planujecie wychodzić poza hotel, jeździć na wycieczki fakultatywne czy spacerować po okolicy by poznać choć odrobinę tego muzułańskiego kraju na własną rękę, zarówno Hurghada oraz okolice (El Gouna, Makadi Bay, Sahl Hasheesh, Safaga czy Soma Bay), jak i Marsa Alam, mogą być dobrym wyborem. Warto jednak wybrać hotel, który zapewni Wam wystarczającą liczbę atrakcji. Plusem hoteli w Marsa Alam są często dostępne przy hotelu rafy koralowe. Warto jednak zwrócić uwagę przy wyborze hotelu, by znajdował się w zatoce, bo w przeciwnym razie, gdy w Marsa Alam wieje silny wiatr, przy hotelu często może być wywieszana czerwona flaga, która uniemożliwia snorkeling na przyhotelowej rafie.

Rafy koralowe

Jeśli wybieracie się na wczasy w Egipcie głównie dla przepięknych raf koralowych, to Wasz wybór powinien paść na Marsa Alam. Wprawdzie w Hurghadzie też są rafy, ale bardziej zniszczone niż w Marsa Alam. Co więcej w Hurghadzie by zobaczyć rafę koralową zwykle trzeba popłynąć na rejs morski, natomiast w Marsa Alam przy wielu hotelach znajdują sie wspaniałe rafy.

Lokalne życie

Osobom, które lubią zwiedzać okolicę na własną rękę i są zainteresowane egipską codziennością zdecydowanie polecamy Hurghadę. Tam bez większego problemu można wszędzie dojechać uberem, taksówką czy busikiem. Co w Marsa Alam jest sporym problemem. Uber w Marsa Alam nie działa, a odległości między hotelami są naprawdę spore. W większości miejsc w Marsa Alam spacer w okolicy hotelu będzie okazją do obejrzenia pustyni. Podczas gdy w Hurghadzie możecie udać się bez problemu na targ, do lokalnej kawiarni czy restauracji, i poczuć egipski klimat.

Jeżeli wybieracie się do Marsa Alam zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek fakultatywnych z Marsa Alam El Sahel Travel. Super ceny, tysiące zadowolonych turystów.

Podobał Ci się ten post? Podziel się ze znajomymi:

1 thought on “Marsa Alam czy Hurghada”

  1. Pingback: Co warto przywieźć z Egiptu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *