Marsa Alam – co robić kiedy wieje, a w hotelu jest czerwona flaga

Niestety przy dużych wiatrach w Marsa Alam w hotelach, które nie są położone w zatoce, np Three Corners Happy Life często wywieszana jest czerwona flaga. Oznacza to, że zakazane jest wchodzenie do morza z pomostu. Snorkeling czy nurkowanie z butlą jest więc niemożliwe. Co robić gdy taka sytuacja utrzymuje się przez kilka dni?

Wybierz się na plażę w zatoce

Fakt, że przy Waszym hotelu wywieszona jest czerwona flaga wcale nie oznacza, że w całym rejonie Marsa Alam zabroniony jest snorkeling. Turyści w hotelach, które są położone w zatokach, wciąż mogą cieszyć się pięknem raf koralowych. Warto więc wybrać się na jedną z takich plaż i korzystać z uroków podwodnego świata.

El Kaf – obóz nurkowy

Niedaleko El Quseir znajduje się też położona w zatoce plaża El Kaf. Ma tam swoją siedzibę centrum nurkowe, z którym współpracujemy. Z plaży można zarówno snurkować, jak i nurkować z akwalungiem. Przy tej plaży znajdują się rafy koralowe oraz interesujące „kaniony rafowe”. Osoby, które nurkowały już wcześniej i całkiem nieźle radzą sobie pod wodą mogą zanurkować w tych wspaniałych korytarzach między rafami oraz tunelami pod rafą. Efekt piorunujący!

Na plaży znajdują się leżaki, parasole, toaleta, prysznic, a nawet quady, którymi można wybrać się na przejażdżkę za dopłatą.

Snorkeling kosztuje około 30$, nurkowanie z butlą ok 50$ (1 zejście dla początkujących) – zależnie od liczby chętnych. Dzieci między 6 a 12lat płacą 15$, dzieci poniżej 6lat korzystają za darmo

Abu Dabbab – Zatoka Żółwi

Abu Dabbab nazywany zatoką żółwi znajduje się przy hotelach Hilton Nubian oraz Malikia, około 40km na północ od Marsa Alam i 30km na południe od Port Ghalib. Abu Dabbab słynie z pięknej, żywej rafy koralowej oraz żółwi. Na plaży znajdują się parasole, leżaki, toalety, prysznice.

Snorkeling kosztuje około 45$, nurkowanie z butlą ok 65$ (1 zejście dla początkujących) – zależnie od liczby chętnych. Dzieci między 6 a 12lat płacą 25$, dzieci poniżej 6lat korzystają za darmo

Hotel Utopia

Hotel Utopia znajduje się 20km na południe od El Quseir i ok 40km na północ od Port Ghalib. Hotel położony jest zatoce i posiada piękną rafę, na której można zobaczyć wiele gatunków interesujących ryb. Często pod plażę podpływają też delfiny.

Snorkeling kosztuje około 35$ od osoby, nurkowanie z butlą ok 60$ (1 zejście dla początkujących) – zależnie od liczby chętnych. Dzieci między 6 a 12lat płacą 20$, dzieci poniżej 6lat korzystają za darmo

El Nayzak

El Nayzak położony jest około 15km na południe od Marsa Alam. Znajduje się tutaj naturalny basen, który powstał ponoć w wyniku uderzenia meteorytu. Koloryt wody zachwyca każdego kto przyjeżdża do El Nayzak. Plaża jest niezagospodarowana. Nie ma tutaj leżaków, parasoli, toalet.

el nayzak plaża marsa alam

Najlepszy rejs morski w Marsa Alam gdy wieje

Rejsy morskie w bardzo wietrzne dni zwykle nie są najlepszym pomysłem. Duże fale powodują, że statkiem niemiłosiernie buja, co u wielu osób wywołuje chorobę morską. Dlatego gdy wieje w Marsa Alam jedynym rejsem morskim, który naszym zdaniem warto wziać pod uwagę jest rejs do Marsa Mubarak. Na tej wycieczce jest możliwość zobaczenia żółwi i krów morskich oraz snorkelingu przy rafach. Samo dopłynięcie do Marsa Mubarak – miejsca, gdzie znajdują się rafy koralowe, żółwie i dugongi, trwa około 30 minut w jedną stronę. Wprawdzie na statku jesteście kilka godzin, ale będąc już w Marsa Mubarak nie jesteście zwykle narażeni na bardzo duże fale.

Rejs do Marsa Mubarak kosztuje 35$ od osoby. Nurkowanie na tym rejsie kosztuje 60$ od osoby za jedno zejście z instruktorem. Dzieci między 6 a 12lat płacą 20$, dzieci poniżej 6lat korzystają za darmo

Zwiedzanie w Marsa Alam

W samym Marsa Alam niestety nie ma zbyt wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia, poza podwodnym światem oczywiście. Ale z tej lokalizacji można udać się w inne miejsca by poznać lokalne życie czy starożytne zabytki.

Luxor

Nie bez powodu Luksor jest nazywany największym muzuem na świeżym powietrzu. Znajduje się tutaj wiele starożytnych, wspaniale zachowanych świątyń i grobowców.

Do Luxoru odbywają się wycieczki zorganizowane cztery razy w tygodniu z polskojęzycznym przewodnikiem. W każdy wtorek, czwartek i niedzielę dostępny jest rozbudowany program obejmujący świątynię Karnak, świątynię Hatszepsut, Dolinę Królów z wejściem do trzech grobowców, oraz Kolosy Memnona w cenie 75$ od osoby, zaś w każdą sobotę zabieramy turystów na wycieczkę z krótszym i tańszym programem zawierającym świątynię Karnak, Dolinę Królowych oraz Kolosy Memnona za 55$ od osoby.

El Quseir

El Quseir jest to nieduże, około pięciotysiącletnie miasteczko wysunięte najbardziej na północ w regionie Marsa Alam. Przez tysiąclecia miało ważne znaczenie ekonomiczne i strategiczne ze względu na położenie w pobliżu Nilu oraz nad Morzem Czerwonym. To właśnie z portu w El Quseir królowa Hatszepsut wyruszyła z ekspedycją do afrykańskiej krainy Punt. Znajdują się zabytki takie jak XII-wieczny meczet, XVI-wieczna forteca sułtana Selima, XIX-wieczny szpital dla pielgrzymów do Mekki. Ale Quseir jest to przede wszystkim bardzo lokalne miasteczko, gdzie można poczuć egipski klimat. Warto zatrzymać się tam na chwilę, usiąść w kawiarni i poobserwować otaczającą nas rzeczywistość.

Jeżeli wybieracie się do Marsa Alam zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek fakultatywnych z Marsa Alam El Sahel Travel. Super ceny, tysiące zadowolonych turystów.

Podobał Ci się ten post? Podziel się ze znajomymi:

6 thoughts on “Marsa Alam – co robić kiedy wieje, a w hotelu jest czerwona flaga”

  1. Pingback: Marsa Alam czy Hurghada - Marsa Alam (Egipt) - marsaalam.pl

  2. Pingback: Three Corners Happy Life - opinia - Marsa Alam (Egipt) - marsaalam.pl

  3. Pingback: Na co uważać w Marsa Alam - Marsa Alam

  4. Pingback: Jakie wycieczki fakultatywne z Marsa Alam wybrać? - Marsa Alam

  5. Pingback: Aqua Coraya - aqua park Marsa Alam - Marsa Alam

  6. Pingback: Co warto przywieźć z Egiptu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *