Jakie wycieczki fakultatywne z Marsa Alam wybrać?

Wybierając się na wczasy do Marsa Alam z pewnością rozważaliście skorzystanie z wycieczek fakultatywnych. Oferta jest dość szeroka, którą wycieczkę warto wybrać? Czym się kierować?

W Marsa Alam największą popularnością cieszą się rafy koralowe. Nie bez powodu. W tej części Egiptu rafy wciąż są dobrze zachowane i codziennie zachwycają turystów z całego świata. W wielu hotelach w Marsa Alam rafy koralowe znajdują się tuż przy plaży. Jeżeli Wasz hotel jest w zatoce to z pewnością będziecie mogli z przyjemnością spędzać całe godziny na snorkelingu. Gorzej sytuacja wygląda jeśli hotel nie jest położony w zatoce, a do rafy prowadzi pomost. W tych hotelach często przy dużym wietrze wywieszana jest czerwona flaga, która uniemożliwia wejście do morza. Z pomocą przychodzą wtedy wycieczki fakultatywne o czym pisaliśmy już w poście „Co robić, kiedy wieje w Marsa Alam „.

Gdy jest duży wiatr

Podczas wietrznych dni najlepiej korzystać z wycieczek fakultatywnych do zatoki tj wycieczka do Abu Dabbab (Zatoki Żółwi), czy wycieczka ze snorkelingiem i nurkowaniem do El Kaf lub rejsu do Marsa Mubarak, gdzie można spotkać żółwie i krowy morskie. W zatokach fale nie będą aż tak problematyczne jak na pełnym morzu, a na rejsie do Marsa Mubarak do zatoki płynie się tylko ok 30 minut, więc te pół godzinki można jeszcze przeżyć nawet na rozbujanym statku 😉 Dla porównania na rejsie na Hamatę czy Satayę około 2h płynie się do pierwszego postoju, więc jeśli są duże fale a ktoś ma chorobę morską może to być spore wyzwanie.

Rejsy morskie, a położenie hotelu

Na rejsy morskie z Marsa Alam standardowo wypływa się z dwóch portów. Jednym z nich jest Port Ghalib, a drugim Hamata Port. Te porty są od siebie oddalone o, bagatela, ok 170km. Port Ghalib zlokalizowany jest bardziej na północ kraju, zaś Hamata Port na południu Egiptu, za Parkiem Narodowym Wadi El Gamal. Na rejs do Marsa Mubarak wypływamy z Port Ghalib, zaś na rejsy na Wyspy Qulaan i Satayę z Hamaty. Jeśli długa jazda samochodem Wam nie służy warto zwrócić uwagę na odległość między Waszym hotelem a portem.

Zima dobra na zwiedzanie

Choć turyści przyjeżdżający zimą do Egiptu często śmieją się z naszych zimowych kurtek, czapek i szalików, gdy termometry pokazują około dwudziestu stopni, warto pamiętać, że jest to idealna pora na zwiedzanie. Między grudniem a marcem wycieczki do Kairu czy Luksoru nie są tak męczące jak latem, pomimo dużych odległości. Jeśli interesuje Was starożytny Egipt i jego zabytki, warto wybrać się na wczasy właśnie w tych miesiącach.

Jakie wycieczki fakultatywne z Marsa Alam wybrać

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ale mam nadzieję, że czytając ten post przynajmniej odrobinę rozjaśniło Wam się w głowach i decyzja będzie prostsza do podjęcia. Jeżeli wybieracie się do Marsa Alam zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek fakultatywnych z Marsa Alam El Sahel Travel. Super ceny, tysiące zadowolonych turystów.

Podobał Ci się ten post? Podziel się ze znajomymi:

1 thought on “Jakie wycieczki fakultatywne z Marsa Alam wybrać?”

  1. Pingback: Na co uważać w Marsa Alam - Marsa Alam

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *