Aqua Coraya – aqua park Marsa Alam

Aqua Coraya to aqua park położony w Zatoce Coraya – Coraya Bay (Medinat Coraya) w kompleksie hoteli Jaz. Spacerem można też tutaj dojść z Three Corners Sea Beach.

Aqua park jest otwarty od 10.00 do 12.00 i od 13.00 do 17.00. Posiada dziewiętnaście zjeżdżalni dla dorosłych oraz 8 zjeżdżalni dla dzieci. Zjeżdzalni używa się jeżdżąc na dmuchanych materacach (jedno i dwuosobowych) oraz matach. Znajdziemy tu zjeżdzalnie proste, jak i zupełnie zakręcone. Odkryte oraz zabudowane. Jest zjeżdżalnia typu lejek, z której zjeżdża się na dmuchanych materacach oraz dwie zjeżdżalnie na których po zjechaniu w dół wybija Was do góry.

Z większych zjeżdżalni mogą korzystać osoby przekraczające 120cm wzrostu. Na niektóre zjeżdżalnie nie mogą wchodzić dzieci, które są zbyt lekkie. Może wtedy być wymagane towarzystwo drugiej osoby.

Z aqua parku za darmo mogą zwykle korzystać goście hoteli: Jaz Maraya, Jaz Solaya, Jaz Lamaya. Goście z innych pobliskich hoteli mają możliwość zjeżdżania po dokonaniu opłaty. Bilet do aqua parku kosztuje 600 funtów egipskich od osoby. Dzieci do 4 roku życia mogą korzystać za darmo, dzieci między 4 a 12 lat płacą połowę.

Plusem aqua parku jest rozmieszczenie zjeżdżalni. Wszystkie są położone dość blisko siebie. Wizyta w aqua parku może być ciekawym pomysłem na spędzenie dnia, gdy wieje w Marsa Alam i ciężko jest snurkować.

Na terenie Aqua Coraya znajduje się Food Court, gdzie serwowane są przekąski (ciepłe i zimne), tj. burgery, pizze, shawerma, sałatki (np. grecka i caesar), lody. Jest też tutaj bar oraz toalety. W barze dostępne są soki, smothies, napoje gazowane i alkohole.

Jeżeli wybieracie się do Marsa Alam zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek fakultatywnych z Marsa Alam El Sahel Travel. Super ceny, tysiące zadowolonych turystów.

Zdjęcia z Aqua Coraya – aqua parku w Marsa Alam

Podobał Ci się ten post? Podziel się ze znajomymi:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *